09.04.2024

Дечињата од Светот на колорес" во посета на Министерството за труд и социјална политика 

Денеска во посета на Министерството за труд и социјална политика беа дечињата од приватната градинка Светот на колорес". 

Во рамките на воспитно-едукативните активности, децата од Светот на колорес" се запознаваат со различните професии и функции. 

Токму тоа беше и целта на денешната посета на Министерствотото за труд и социјална политика. 

Во министерството, дечињата се запознаа со министерот за труд и социјална политика, Ѓоко Велковски, неговата работа, како и со работата на министерството.

Со еден клик до сите услуги
Uslugi.gov.mk
Кликни тука
-->
Овој веб сајт користи колачиња "Cookies", за да го подобри корисничкото искуство.

Доколку ги прифаќате условите притиснете “Се согласувам”. Повеќе инфо.

var prevDropDown = null; function dropDown(src) { if (prevDropDown != null) { prevDropDown.className = "mnuHidden"; } var id = src.id; var subMenuTable; var childID = id + '_submenu'; subMenuTable = document.getElementById(childID); subMenuTable.className = "mnuVisible"; prevDropDown = subMenuTable; }