05.05.2021

Заменик министерот, Хусејин го посети здружението на лица со посебни потреби ,,СОС ВИТА"

Заменик министерот за труд и социјална политика Енвер Хусејин денеска изврши го посети здружението на лица со посебни потреби ,,СОС ВИТА" со цел донирање на опрема односно инвалидски колички и средства за хигиена кои во март месец беа донирани од страна на Црвената полумесечина на Република Турција.

Претседателот на ,,СОС ВИТА‘‘ Ертан Шаќири упати благодарност за донацијата и за официјалната посета на заменик министерот за труд и социјална политика Енвер Хусејин, кој наведе дека не се заборавени од страна на Министерството за труд и социјална политика во овие тешки времиња особено во време на пандемијата.

Заменик министерот ги слушна проблемите на присутните членови на здружението на лица со посебни потреби ,,СОС ВИТА‘‘ и како преставник на ВРСМ вети дека заедно со ресурсите во министерството ќе изнајдат решение за решавање на предизвиците кои реално постојат.

Со еден клик до сите услуги
Uslugi.gov.mk
Кликни тука
-->
Овој веб сајт користи колачиња "Cookies", за да го подобри корисничкото искуство.

Доколку ги прифаќате условите притиснете “Се согласувам”. Повеќе инфо.

var prevDropDown = null; function dropDown(src) { if (prevDropDown != null) { prevDropDown.className = "mnuHidden"; } var id = src.id; var subMenuTable; var childID = id + '_submenu'; subMenuTable = document.getElementById(childID); subMenuTable.className = "mnuVisible"; prevDropDown = subMenuTable; }